fbpx

17 Dub, 2020

Awesome Image

оd 5490 Kč

Čištění a výměna DPF

Řídicí jednotka motoru neustále sleduje míru znečištění filtru částic vypočítáním odporu filtru. Pro stanovení odporu se hodnota objemového průtoku výfukových plynů do filtru částic porovná s tlakovým rozdílem před a za filtrem částic pomocí senzoru diferenčního tlaku.
Při absenci signálu ze snímače tlaku výfukových plynů se nejprve provede cyklická regenerace filtru částic v závislosti na počtu najetých kilometrů nebo době provozu. Tato metoda však neposkytuje spolehlivou regeneraci filtru částic po dlouhou dobu. Po určitém počtu cyklů ve sdruženém přístroji se nejprve rozsvítí výstražná kontrolka filtru částic a poté začne blikat kontrolka pro zahřívání spalovací komory pomocí žhavicích svíček. To znamená, že majitel automobilu musí kontaktovat autoservis.

Objednat

POSTUP Čištění a výměny DPF

V rámci Čištění a výměny DPF v našem autoservisu provádíme:

null
Ve výfukovém systému dieselového motoru je filtr pevných částic obvykle kombinován s katalyzátorem oxidačního typu. Katalyzátor je určen ke snížení koncentrace škodlivých látek ve výfukových plynech. Různé modely automobilů se liší svým designem a umístěním.
Filtr částic s katalyzátorem je namontován za sběrným výfukovým potrubím v bezprostřední blízkosti motoru. Hlavním strukturálním prvkem je tzv. matrice, která je vyrobena z keramiky (karbid křemíku).
Keramická matrice má buněčnou strukturu sestávající z kanálů malého průřezu, střídavě uzavřených na jedné a druhé straně. Stěny kanálů mají porézní strukturu a působí jako filtr. Na povrch stěn je nanesena tenká vrstva titanu.
null
Filtr částic musí být pravidelně čištěn, aby se odstranily saze, aby se zabránilo ucpání a nesprávnému fungování. Během regeneračního procesu se částice sazí nahromaděné ve filtru spálí při teplotě cca 500 ° C. Této teploty výfukových plynů lze dosáhnout pouze tehdy, když vznětový motor jede skoro na plný výkon.
Aby bylo možné obnovit filtr pevných částic za jakýchkoli provozních podmínek, snižuje se teplota vznícení sazí přísadou (v systému FAP-Peugeot/Citroen), zatímco teplota výfukových plynů se zvyšuje zásahem řídicí jednotky motoru.
V tomto případě se rozlišují dva systémy: filtr pevných částic (FAP ™) a bez použití přísady paliva (DPF-FORD, VW apod.).

Ceník

Osobní i dodávková vozidla

Čištění filtru pomocí chemiecena od 5490,-Kč.
Čištění filtru pomocí vypalovánícena od 7490,- Kč.
Výměna filtru DPF/FAP
cena za montáž/demontáž
cena od 990,-Kč.

Zaregistrujte se do opravy hned teď a získejte slevu 5%  Souhlasím se zpracováním osobních údajů

  Poradna: Doporučujeme Čištění a výměna DPF

  Jedním z příznaků problémů s filtrem částic mohou být:

  • snížený tah motoru
  • zvýšená kouřivost
  • zvýšená spotřeba paliva
  • kolísající otáčky volnoběhů
  • hladina motorového oleje je nad maximem
  • nestandardní syčivý zvuk při běžícím motoru
  • chybová zpráva filtru DPF na přístrojové desce

  Další populární služby našeho autoservisu

  OBJEDNEJTE SE DO SERVISU

  602 754 517

  Čebín 501, Čebín (Brno-Venkov)

  Servisujeme

  Často kladené dotazy (FAQs)

  Podmínky zahájení regenerace filtru DPF

  Aby mohla regenerace začít, musí být splněny následující podmínky:
  a) doba běhu motoru od okamžiku spuštění je delší než 2 minuty;
  b) odhadovaná saturace filtru částic je více než 80%;
  c) teplota chladicí kapaliny musí přesahovat 70 °C po dobu nejméně 2 minut;
  d) v systému nesmí být uložené poruchy spojené s filtrem DPF;
  e) musí být překročena určitá prahová hodnota rychlosti vozidla (například pro úroveň zatížení vyšší než 80% je to 100 km/h).

  Question 2

  I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.answer

  Question 3

  I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.answer

  STAŇTE SE ČLENEM KLUBU

  Zadejte své jméno a telefonní číslo a získejte členskou kartu klubu   Souhlasím se zpracováním osobních údajů