fbpx
Výměna Oleje v AQ Autoservis

17 Dub, 2020

Awesome Image

оd 490 Kč

Výměna oleje

V autoservise AQ provádíme výměnu oleje v motorech a převodovkách, jak mechanických tak i automatických. Většinu druhu olejů máme skladem.
Výměna olejů, provozních kapalin a filtrů je zásadní povinnost provozovatele vozidla. Včasná výměna technických kapalin a spotřebního materiálu pomůže minimalizovat náklady na opravu automobilu, eliminuje výskyt poruch v jeho hlavních systémech a prodlužuje životnost vašeho vozidla.

Objednat

POSTUP Výměny oleje

V rámci Výměna oleje v našem autoservisu provádíme:

Jak správně měnit motorový olej? Rozdělíme proces na 2 etapy.

null
Vypneme motor a počkáme 10-15 minut až teplota motoru trochu klesne s provozních 90°C aspoň na 60°C.
Měříme měrkou a věnujeme pozornost hladině oleje a nečistotám. Mohou se vyskytnout problémy s přebytečným olejem. Mohou být spojeny jak s nedokončeným vypalováním filtru DPF u dieselu, tak s častými krátkými jízdami na přímovstříkových benziňákách. Nízké hladiny oleje a pravidelné ředění oleje palivem mohou způsobit opotřebení motoru až do zadření.
Zvedneme auto na zvedáku a dáme nádobu pod motor.
Odšroubujeme vypouštěcí zátku.
Během vypouštění oleje starý olejový filtr odšroubujeme speciálním klíčem. Počkáme 10-15 minut až starý olej vyteče ven.
null
Zašroubujeme novou zátku s těsněním do vany.
Nainstalujeme nový filtr a nalijeme olej na úroveň přibližně uprostřed mezi MAX a MIN.
Nastartujeme motor na cca 3 minuty, pak vypneme a zkontrolujeme hladinu oleje. V případě potřeby doplníme.
Znovu resetujeme servisní interval za pomoci diagnostiky a dáváme visačku pod kapotu kde uvádíme druh oleje, datum a kilometry .

Ceník

Osobní i dodávková vozidla

Výměna oleje a filtrucena za práci od 490,-Kč.
Výměna oleje v převodovce a diferákucena za práci od 490,- Kč.
Výměna oleje v automatické převodovcecena za práci od 800,- Kč.
Výměna oleje v Haldex spojcecena za práci od 490,-Kč.

Zaregistrujte se do opravy hned teď a získejte slevu 5%  Souhlasím se zpracováním osobních údajů

  Poradna: Doporučujeme Výměnu oleje

  Jak se vyhnout poškození motoru vašeho vozu?

  U moderních automobilů přiručka vyžaduje zpravidla výměnu oleje jednou za 15 000 kilometrů nebo jednou za 1 rok (co se stane dříve). Někteří výrobci automobilů se snaží tyto intervaly prodloužit na 20 000 km a některé na 30 000 km, ale praxe ukazuje, že to neprospívá motoru. Pokud však potřebujete aby auto vydrželo 3-5 let a počet najetých kilometrů byl maximálně do 200 000 km, je pravděpodobné, že auto v takových servisních intervalech přežije. Naštvaný bude pouze kupující takového vozu, který jej od Vás koupí.

  Pokud z nějakého důvodu potřebujete zajistit co nejdelší životnost motoru, důrazně se doporučuje zkrátit interval výměny oleje na 10 000 km nebo dokonce 8 000 km, protože olej může před výměnou rychle ztratit své vlastnosti a druhou polovinu jízdy místo oleje v motoru bude samý karbon. Existuje ještě silnější argument pro automobily pohybující se ve velkých městech: Počet najetých kilometrů v dopravní zácpě je zpravidla malý, ale doba provozu motoru (motohodiny) je dlouhá, takže například v Praze za 8 000 km může olej snadno vyčerpat svoje schopnosti které se počítaly na všech 15 000 km.

  Další populární služby našeho autoservisu

  OBJEDNEJTE SE DO SERVISU

  602 754 517

  Čebín 501, Čebín (Brno-Venkov)

  Servisujeme

  Často kladené dotazy (FAQs)

  Jak často máme měnit olej v motoru?

  Obvykle olej se měni podle doporučeného počtu ujetých kilometrů nebo podle data poslední výměny, co nastane dřiv. Výjimkou mohou být stroje se složitými řídícími a monitorovacími systémy motoru, u nichž je potřeba výměny oleje stanovena automaticky v závislosti na součtu údajů, které je neustále monitorovány řídící jednotkou a četnými senzory. V takovém případě se rozsvítí kontrolka která vás upozorní na nutnost výměny oleje a filtru. Nezapomeňte ale na ztížené podmínky (prašné cesty, hory, tažení vleku apod.) a náročný provoz v centrech měst, což by mělo tento interval podstatně zkrátit.

  Jak často máme kontrolovat hladinu oleje?

  Aby se předešlo problémům, doporučuje se kontrolovat hladinu oleje nejméně jednou měsíčně, nejlépe jednou týdně. Krátce připomeneme postup:

  1. Auto by mělo stát na rovném povrchu (jinak by olej šel do jednoho z rohů olejové vany a měření by nebylo správné). Než se měří hladina oleje, musíte vypnout motor po dobu nejméně 5 minut (během provozu motoru olej cirkuluje a hladina ve vaně je výrazně snížena).
  2. Po vyjmutí olejové měrky se doporučuje otřít ji, poté ji zasunout a vyjmout: pak bude na ní vyznačena skutečná hladina. Měrka oleje má dvě značky – minimum a maximum. Všechno mezi tím je přípustné. Rozdíl mezi minimem a maximem je obvykle 0,5 až 1 litr. S vědomím této skutečnosti a prováděním pravidelné kontroly hladiny oleje můžete zhruba určit spotřebu oleje (pokud vůbec nějaká je).

  STAŇTE SE ČLENEM KLUBU

  Zadejte své jméno a telefonní číslo a získejte členskou kartu klubu   Souhlasím se zpracováním osobních údajů