fbpx

17 Dub, 2020

Awesome Image

od 2Kč/1g

Plnění a oprava klimatizace

Pokud je správně používaná, klimatizace ve vašem voze může také velmi pomoci bezpečnosti provozu. Přestože výrobci obvykle nepředepisují pravidelné prohlídky klimatizace, také tento prvek výbavy je vhodné pravidelně kontrolovat.
V autoservise AQ provádíme čištěni, dezinfekce a plnění klimatizace plynem R134a. Jako specialisté na opravy a servis klimatizací dokážeme nejen provádět základní údržbu, ale i složité opravy klimatizace.

Objednat

Z čeho se skládá klimatizace a na jakém principu funguje?

Klimatizace je uzavřený systém jednotek a trubek, který je neustále pod tlakem. Převádí chladivo z kapaliny na plynné a naopak. Dále – komponenty a jejich účel:

Kompresor je nejdražší součástí systému, který je spojen řemenem s klikovým hřídelem. Stlačuje plyn, který pochází z výparníku. Plyn se zahřívá, tlak v systému stoupá.

 • Kondenzátor, je to chladič pro klimatizaci Ochlazuje horký plyn pomocí ventilátoru a nabihajícího vzduchu. Plyn schladí a stává se tekutým, dale procházi sušičem, ktery čistí tekutý freon od vlhkosti, která může tento systém zničit: propojení páry, ledu, plynu může způsobit korozi hliníkových částí, opotřebení gumových pásů a poškození kompresoru.
 • Termostatický expanzní ventil nebo expanzní ventil. Tady začíná přeměna kapalného freon na plyn.
 • Výparník je také radiátor, pouze v kabině. Freon se v něm zcela promění v plyn a ochlazuje se na -20 ° C. Horký vzduch prochází výparníkem pomocí vnitřního ventilátoru, který přenáší teplo do systému a stává se studeným. Plyn proudí z výparníku do kompresoru a cyklus se opakuje.

To vše je chráněno senzory, které při přetlaku nebo špatné teplotě blokují spuštění kompresoru.

POSTUP Plnění a opravy klimatizace

V rámci servisu a doplnění klimatizace v našem autoservisu provádíme

Jak se provádí testování autoklimatizace?

null

 • vizuální kontrola všech součásti klimatizace za účelem zjištění mechanického poškození a stop úniku chladiva
 • kontrola množství plynu v klimatizaci
 • vakuování klimatizačního systému pomocí plničky klimatizace
 • testování funkčnosti kompresoru
 • kontrola elektriky klimatizace
null
Pokud bude zjištěno poškození nebo netěsnost naší odborníci začnou provádět opravu klimatizace.

Pro výměnu jednotlivých komponentů a dílů, které selhaly, budou vybrány nové komponenty klimatizačního systému nebo repasované staré.

Ceník

Osobní i dodávková vozidla

Čištění a dezinfekce výparníku klimatizacecena od 390,- Kč
Výměna kabinového filtrucena od 290,-Kč
Plnění klimatizace plynem R134acena od 2 Kč/1g

Zaregistrujte se do opravy hned teď a získejte slevu 5%  Souhlasím se zpracováním osobních údajů

  Poradna Doporučujeme servis autoklimatizace

  null
  Nejčastějším důvodem selhání klimatizace je ztráta tlaku v systému. Je potřeba nejdřív zjistit kde je únik plynu a pak řešit tento problém. Nejčastěji za tým stoji zkorodovaný chladič/výparník nebo vedení plynu, občas nefunkční tlakový spínač a v nejhorším případě klimakompresor. Doplňování plynu do klimatizace se provádí až po řešení problémů. Nejedná se o komplikovaný postup na první pohled, ale má mnoho nuancí. Jejich neznalost může vést k poškození systému, jeho zhoršení nebo snížení výkonu. Proto důvěřujte svoje auto pouze profesionálům.
  null
  Pravidelné čištění, výměna kabinového filtru a doplňování klimatizace by se mělo provádět nejméně jednou za 2 roky. Koneckonců je neustále pod vlivem teplotních změn, vibrací a dalších podmínek, které nepříznivě ovlivňují její práci. Proto nikdy nečekejte na závady, které pak bude obtížnější a nákladnější opravit. Například, pokud klimatizace ztrácí výkon nebo se zvyšuje spotřeba paliva, je to alarmující příznak nefunkčního klimatizačního systému a je potřeba konzultovat to s odborníkem.

  Další populární služby našeho autoservisu

  OBJEDNEJTE SE DO SERVISU

  602 754 517

  Čebín 501, Čebín (Brno-Venkov)

  Servisujeme

  Často kladené dotazy (FAQs)

  Proč nefunguje klimatizace v autě?

  Není mnoho důvodů, proč nefunguje klimatizace. Nejběžnější lze rozlišovat jako únik tlaku nebo mechanické, porucha elektrického systému a nedodržování čistoty.

  Mechanické problemy?

  Autoklimatizace nemusi fungovat při nedostatečném tlaku v systému. Těsnost kontrolujeme vakuovaním nebo tlakováním dusiku do zařízení.

  Poškození elektrického system?

  Poškození elektrického systému klimatizace je také zcela běžné. Velmi často je problémem vadná pojistka, relé nebo nefungující tlakovy spínač. To lze velmi rychle odstranit.

  Problémy s čistotou?

  Znečištěné chladiče, ucpané filtry v kabině velmi často způsobují snižení účinnosti klimatizace. Aby se tomuto problému zabránilo, je nutné pravidelně čistit chladič a vyměňovat filtr v kabině.

  STAŇTE SE ČLENEM KLUBU

  Zadejte své jméno a telefonní číslo a získejte členskou kartu klubu   Souhlasím se zpracováním osobních údajů