fbpx

15 Srp, 2016

Awesome Image

od 590 Kč

Diagnostika auta a motoru

V autoservise AQ provádíme profesionální diagnostiku auta za pomoci diagnostického zařízení TEXA, BOSCH, VW Group a specialního zařízení Toyota/Lexus, ktere je zvlašť vhodné na testovaní hybridu. Umíme kompletní diagnostiku dieselových i benzínových motorů. Provádime diagnostiku řídicích jednotek motorů, diagnostiku převodovek, diagnostiku ABS, ESP, DPF a jiných řídicích jednotek. Nastavujeme servisní intervaly a mažeme chybové kody. U moderních automobilů se tento postup provádí pomocí speciálních diagnostických zařízení ve spojení s vizuálním hodnocením, analýzou šumu atd

Objednat

POSTUP Diagnostiky auta a motoru

V rámci Diagnostiky auta a motoru v našem autoservisu provádíme

V první řadě vám včasná diagnostika auta umožňuje rychle identifikovat možné poruchy v počáteční fázi. Jinými slovy, je možné rychle identifikovat poruchy dříve, než se dokonce vyvinou ve vážné problemy.

null
V seznamu hlavních akcí je třeba zdůraznit několik bodů:

 • vizuální kontrola jednotky a motorového prostoru;kontrola vzduchových a palivových filtrů;
 • kontrola zapalovacích svíček, cívek a zapalovácích kabelů;
 • kontrola správného nastavení rozvodového řetězu / řemenu;měření komprese ve válcích motoru;
 • skenování chyb pomocí diagnostického zařízení;
 • čtení/mazání paměti závad – vypíše chyby v paměti závad řídící jednotky;
 • zobrazení hodnot ze snímačů a akčních členů;test akčních členů , mazání servisních intervalů, nastavení konfigurace vozidla.
null
Pomocí diagnostického konektoru EOBDII ve vozidle je potom možné se k jednotlivým řídícím jednotkám v autě připojit buď pomocí počítače s příslušným programem, nebo pomocí speciálního diagnostického přístroje. S tímto vybavením je možné přečíst informace o případných závadách, provádět různá nastavení nebo číst některé další hodnoty, údaje z jednotlivých čidel a to i za provozu vozidla. Diagnostika umožňuje komunikaci s různými řídícími jednotkami ve vozidle.

Ceník

Diagnostika auta a motoru

Diagnostika motoru pomocí EOBDIIod 590,-Kč
Diagnostika podvozku a hnacího řetězcuod 490,-Kč
Diagnostika výfukového systému a filtru pevných časticod 490,-Kč

Zaregistrujte se do opravy hned teď a získejte slevu 5%  Souhlasím se zpracováním osobních údajů

  Poradna Doporučujeme Diagnostiku auta a motoru

  Zkušení majitelé jsou si dobře vědomi toho, že ignorování drobných problémů může vést k větším problémům, k opravě motoru nebo dokonce k nutnosti opravy řídicí jednotky.

  S ohledem na výše uvedené je nutné pravidelně provádět diagnostiku při nejmenších odchylkách od běžného chování auta. Pokud jde o prevenci, je vhodné alespoň jednou za 7 dní zkontrolovat hladinu motorového oleje, pracovní tekutiny v chladicím systému, zkontrolovat praskliny a poškození potrubí a hadic a jednou za měsíc zkontrolovat tlaky v pneumatikách.

  Věděli jste že systémy vstřikování používané v moderních vozidlech jsou velmi citlivé a náchylné na technické problémy, pokud nejsou pravidelně kontrolovány a čištěny? Odborníci autoservisu sítě AQ provedou kontrolu vysokotlakého vstřikování paliva poradí Vám jak na to.

  Další populární služby našeho autoservisu

  OBJEDNEJTE SE DO SERVISU

  602 754 517

  Čebín 501, Čebín (Brno-Venkov)

  Servisujeme

  Často kladené dotazy (FAQs)

  Co je to počítačová sériová diagnostika?

  Počítačová diagnostika nám vyhodnotit důležité parametry během provozu motoru a porovnat získaná data s těmi hodnotami, které jsou považovány za normální. Během diagnostiky motoru se kontroluje samotný elektronický řídicí systém, napájecí systém, mechanismus distribuce paliva, zapalovací systém, chladicí systém, EGR atd.

  Souběžně se vyhodnocuje kvalita plnění valců směsí paliva a vzduchu, složení směsi a řada dalších parametrů.Toto ověření se provádí ve fázích, po kterých se zobrazí souhrnná chybová zpráva. Tyto chyby se dále dešifrují a poté se rozhoduje o výměně nebo opravě určitých součástí, částí a jiných konstrukčních prvků.

  Jinými slovy, zavedení elektronických systémů do zařízení vozidla vám umožňuje dynamicky řídit provoz a zaznamenávat chyby do počítače, pokud k nim dojde. Tyto chyby jsou uloženy v paměti elektronických modulů ve formě kódů. Pokud počítač zjistí chybu, může se na přístrojové desce rozsvítit „ponorka“, což znamená poruchu.

  Co umí a zaznamenává diagnostika?

  čtení/mazání paměti závad

  vypíše chyby v paměti závad řídící jednotky

  zobrazení hodnot ze snímačů a akčních členů

  test akčních členů (otestuj funkci motoru čerpadla ABS)

  mazání servisních intervalů, nastavení konfigurace vozidla

  monitoruje průběh hoření ve válci

  kontroluje nastavení rozvodů motoru

  monitoruje ovládací proud vstřikovače PD a průtok paliva a tlak v common raylu

  STAŇTE SE ČLENEM KLUBU

  Zadejte své jméno a telefonní číslo a získejte členskou kartu klubu   Souhlasím se zpracováním osobních údajů