fbpx

17 Dub, 2020

Awesome Image

od 490 Kč

Seřízení geometrie

Určitě jste si všimli situace, kdy auto s uvolněným volantem jede na stranu nebo se vám volant a kola při jízdě samovolně nevrací do základní polohy. Je na čase, jít nechat udělat geometrie, i když to jinak nevypadá nijak špatné. Obvykle se to jmenuje „seřízení geometrie“ a je to měření a nastavení úhlů odklonu a záklonu kol. Navíc kromě těchto úhlů existuje ještě třetí, neméně důležitý, úhel. V autoservise AQ provádíme laserové měření a seřízení geometrie kol přední a zadní nápravy osobních aut a dodávek.

Objednat

POSTUP Seřízení geometrie

V rámci Seřízení geometrie v našem autoservisu provádíme

null
K seřízení geometrie je nutné vyloučit nadměrnou vůli v čepech a spojováčkach řízení a spodních kloubech, v ložiscích nábojů předních kol. Je také nutné zkontrolovat a seřídit tlak vzduchu v pneumatikách na normální hodnoty. Pote děláme měření a seřízení za pomoci laserové geometrie.
null
text

Ceník

Osobní i dodávková vozidla

Měření a kontrola geometriecena od 490,-Kč.
Měření, kontrola a seřízení geometrie přední nápravy cena od 690,- Kč.
Měření, kontrola a seřízení geometrie přední a zadní nápravycena od 890,-Kč.

Zaregistrujte se do opravy hned teď a získejte slevu 5%Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Poradna: Doporučujeme Seřízení geometrie

Seřízení geometrie má významný dopad na bezpečnou jízdu, opotřebení pneumatik a spotřebu paliva.

Při zkoumání opotřebení běhounu předního kola podél osy otáčení je nutné zkontrolovat okraje této pneumatiky. Pokud jsou okraje stejné, znamená to, že neexistuje důvod k obavám, pokud má jeden z nich větší opotřebení než druhý, pak máme problém. To ale platí jen pro klidnou jízdu. Pokud jste fanouškem vysoké rychlosti a rychlého zatáčení, může být tento stav klamný.

V případě nerovnoměrného opotřebení předních pneumatik je potřeba seřídit geometrii přední a zadní nápravy. O měření a seřízení geometrie Vám bude předán grafický nebo číselný protokol o naměřených hodnotách vozu před i po seřízení geometrie.

Další populární služby našeho autoservisu

OBJEDNEJTE SE DO SERVISU

602 754 517

Čebín 501, Čebín (Brno-Venkov)

Servisujeme

Často kladené dotazy (FAQs)

Co je to 3D laserová geometrie?

Měření je dokonale přesné. Čtveřice kamer s vysokým rozlišením pomocí měřících terčů přesně zaznamená polohu kol a okamžitě zjistí stav geometrie vozidla. Databáze geometrie 3D obsahuje všechny potřebné informace přímo od výrobce vašeho vozu. Díky tomu máme vždy přesné podklady pro jeho správné seřízení.

Proč dochází k rozhození geometrie kol?

Geometrie kol muže být rozhozena, pokud kolo ve vyšší rychlosti narazí na obrubník nebo vjede do výmolu. Príčinou může ovšem být i závažnejší nehoda, která geometrii kol zcela rozhodí. Nesprávně seřízená geometrie kol způsobuje rychlejší opořebení hran běhounu a následně horší jízdní stabilitu vozidla. Zároveň to pro vás velmi často znamená častější výměnu vašich pneumatik, než jste očekávali.
Hlavní důvody, proc si nechávat správně seřídit geometrii kol, jsou:

1. Ušetří vám peníze.
2. Vaše pneumatiky vydrží déle.
3. Vaše vozidlo bude jezdit plynule s nižším valivým odporem.

STAŇTE SE ČLENEM KLUBU

Zadejte své jméno a telefonní číslo a získejte členskou kartu klubuSouhlasím se zpracováním osobních údajů