fbpx

17 Dub, 2020

Awesome Image

оd 490Kč

Výměna brzdových destiček

V autoservise AQ provádíme veškeré opravy a seřízení brzd, výměny brzdových destiček, kotoučů, brzdových hadic, trubek, kapaliny a další. Během opravy brzdového systému Vám provedeme test brzdové kapaliny zdarma.
Brzdy vám opravíme opravdu precizně, neboť máme k dispozici zkušené automechaniky pro odhalení sebemenších problémů vašeho brzdového systému. Zodpovědnost našich mechaniků při opravě brzd je velice vysoká – nic nenechají náhodě a vše řádně prověří.

Objednat

POSTUP Výměny brzdových destiček

V rámci Výměny brzdových destiček v našem autoservisu provádíme

null
Výměna brzdového obložení, výměna brzdových kotoučů a bubnu
Během opravy brzdového systému Vám provedeme test brzdové kapaliny zdarma. Brzdy vám opravíme opravdu precizně, neboť máme k dispozici zkušené automechaniky pro odhalení sebemenších problémů vašeho brzdového systému. Zodpovědnost našich mechaniků při opravě brzd je velice vysoká – nic nenechají náhodě a vše řádně prověří.
null
Výměna brzdových třmenů a válečků, výměna brzdových trubek a hadic.
Jestli neměníte pravidelně brzdovou kapalinu, která nasává vodu, začne korodovat brzdové vedení a pisty brzdových třmenů. Postupně se třmen začne zasekávat a pořád přibrzďovat kolo, roste spotřeba auta a brzdy se přehřívají. Někdy stačí použít opravnou sadu a vyčistit třmen, ale ve většině případu je třmen zralý na výměnu.
Brzdové válečky se používají na zadních bubnových brzdách starších aut. Jestli je vidět únik brzdové kapaliny na bubnech je potřeba vyměnit „prasátka“.
null
Hlavní brzdový válec je jednou z nejdůležitějších součástí brzdového systému auta, jeho opotřebení může způsobit kolaps brzd v autě. Jestli se brzdový pedál začíná propadat a mít dlouhý zdvih je potřeba pečlivě zkontrolovat hlavní brzdový válec.
null
Výměna tážného lanka ruční brzdy,seřízení mechanické a elektrické ruční brzdy
Nedílnou součásti brzdového systému auta je ruční brzda. Proto je velíce důležité udržovat je v provozuschopném stavu. Brzdové lanovody mají tendence se vytahovat, proto je potřeba pravidelně seřizovat ruční brzdu.

Ceník oprav brzd a Výměny brzdových destiček

Výměna brzdového obloženíod 300Kč
Výměna brzdových kotoučů a bubnuod 400 Kč
Výměna brzdových třmenu a válečkuod 300 Kč
Seřízení mechanické a elektrické ruční brzdyod 200 Kč

Zaregistrujte se do opravy hned teď a získejte slevu 5%  Souhlasím se zpracováním osobních údajů

  Poradna: Výměna brzdových destiček

  Jak se vyhnout poškození brzdového systému vašeho vozu?

  1. Vibrace volantu během jízdy, při brzdění se chvěje – kotouče jsou zvlněné přehřátím. Kotouče v dobrém stavu dáváme na soustruh, ve stavu špatném (opotřebení víc než 3 mm) následuje výměna.
  2. Při došlapu na brzdu vozidlo zpravidla poznatelně táhne na jednu stranu –jedna strana brzdí lépe než ta druhá. Vyčistit a promazat, jestli nepomůže – výměnit třmen.
  3. Nutnost výrazně sešlápnout brzdový pedál – tzv. dlouhý zdvih a natlakovaný odpor pedálu – odvzdušnit, případně vyměnit hlavní brzdový válec.
  4. Tuhost brzdového pedálu a malá vůle došlapu – špatný posilovač (nemá vakuum) nebo hlavní brzdový válec.

  Další populární služby našeho autoservisu

  OBJEDNEJTE SE DO SERVISU

  602 754 517

  Čebín 501, Čebín (Brno-Venkov)

  Servisujeme

  Často kladené dotazy (FAQs)

  Proč auto přestalo brzdit a vydává šílené zvuky?

  Brzdové obložení je natolik opotřebené, v podstatě již neexistuje, že docházi ke kontaktu kovové podložky brzdové destičky s kotoučem, takzvaně “kov na kov”. Je potřeba okamžitá výměna brzdových destiček.

  Proč pískají brzdy?

  Je možné, že při výměně brzdových destiček se zapomnělo na srovnání opotřebených brzdových kotoučů. Po odstranění hrany z kotoučů a vyčištění brzd, by pískání mělo zmizet.

  Proč v létě na horách přestávají fungovat brzdy?

  V létě při rychlé jízdě, zvlášť v kopcovitém terénu při několikanásobném prudkém brzdění může docházet k přehřátí brzdového obložení a brzdové kapaliny. Starší a znečištěná brzdová kapalina začíná vřít a bublat mnohem dřív než čerstvá a čistá. Stačí vyměnit brzdovou kapalinu a máte zase fungující brzdy.

  STAŇTE SE ČLENEM KLUBU

  Zadejte své jméno a telefonní číslo a získejte členskou kartu klubu   Souhlasím se zpracováním osobních údajů